Kelionė su knyga „Žmogus, mokėjęs gyvačių kalbą“

Maršrutas: po ūksmingą senovės Estiją

Kelionė laiku į: apytikriai XIII a., Kryžiaus karų ir slibinų metai

Kelionės trukmė: pasivaikščiojimas visais seno miško takeliais, arba 13 valandų.

Bendrakeleiviai: gyvačių kalbą mokantis Lėmetas, kilminga angis Ints, išmintingi primatai, miškinė Lėmeto šeima ir draugai – ištvermingoji mergaitė Hijė ir ne toks ištvermingas Pertelis, ir tas, kuris laikytas pražuvusiu.

Ką aplankysite? Visą Lėmeto gyvenimą: nuo pat vaikystės senajame miške tyrinėjant jo paslaptis, susidūrimų su atvykėliais vienuoliais iki naujos tapatybės, nuo makabriškų mūšių iki tykaus gėrėjimosi gamta.

Ką patirsite šioje kelionėje? Daug nuotykių, emocijų pliūpsnių, virsmų ir vieną didžiulę staigmeną.

Patarimas prieš leidžiantis į kelią: prisiminti J. R. R. Tolkieno, H. Miyazakio, Y. Urushibara pasaulius, kuriuose absurdas dera su stebuklo patyrimu.

Pirmoji keliautoja: vertėja Agnė Bernotaitė

Tavo kelionės pradžia: 2020 lapkritis

Andrus Kivirähk

Andrus Kivirähk (g. 1970 m. Taline) – estų prozininkas, dramaturgas, scenaristas, taip pat kuriantis ir vaikams. Pastaruoju metu dirba skiltininku didžiausiame Estijos dienraštyje „Eesti Päevaleht“. Įvairiažanrė Kivirähko kūryba pagerbta daugybe literatūrinių premijų, virtusi spektakliais ir televizijos serialais. Jis itin vertinamas už nutrūktgalvišką vaizduotę, taiklią ironiją ir netikėtas etninės kultūros, folkloro, estų istorijos interpretacijas, atmieštas tamsoku humoru.


Fotografija iš asmeninio archyvo

Agnė Bernotaitė

Agnė Bernotaitė (g. 1994 m. Kaune) – vertėja, literatūrologė. Vilniaus universitete studijavo lietuvių filologiją, estų kalbą ir literatūrą, literatūros antropologiją ir kultūrą. Yra vertusi Jaano Kaplinskio eseistikos, Veronikos Kivisillos, Berit Kaschan poezijos.


Fotografija © Louis Tarpin